مبل خوب چه خصوصیاتی دارد؟

مبل خوب چه خصوصیاتی دارد؟

مبل را اکثرا سلیقه ای انتخاب میکنند و کمتر پیش می آید که به استاندارد بودن آن توجه کنند. انتخاب مبل خوب وابستگی زیادی به سلیقه و شرایط جسمانی افراد استفاده کننده از آن دارد. در این مقاله سعی کردیم تمام ویژیگهایی را بیان کنیم که تقریبا برای تمامی افراد شرایط آسایش و راحتی را فراهم می آورد:

    ۱- ارتفاع پشتی یک مبل خوب باید بگونه ای باشد که  شانه ها و قسمتی از گردن را محافظت کند.
    ۲- قسمت پشتی یک مبل استاندارد باید بتواند گودی کمر را پوشش دهد.
    ۳- ارتفاع مبل از سطح زمین باید به گونه ای باشد که پاها نه چندان کشیده و نه خم شوند.
    ۴- چنانچه رویه مبل از چرم تهیه شده باشد ، باید از سطحی ناصاف جهت جلوگیری از تعریق برخوردار باشد.
    ۵- قسمتهای مختلف مبل باید نرمی استانداردی داشته باشند به گونه ای که نه آنچنان سفت باشند که باعث برهم زدن آرامش شوند و نه آنچنان نرم که قسمتهای چوبی مبل لمس شوند.
    ۶- وزن مبل یکی از ویژگی هایی است که باید به آن توجه شود. مبلمان منزل باید از وزن سبکی برخوردار باشند و حمل آن به سادگی میسر باشد.
    ۷- در هنگام تعمیرات به کرات شاهد بوده ایم که اشیایی نظیر انگشتر،گردنبند، کیف پول و …. از طریق بخشهایی از مبل در داخل مبل نفوذ کرده اند، به گونه ای که پیدا کردن آن توسط افراد خانه امکان پذیر نبوده است.
    ۸- پارچه مبل باید رنگی داشته باشد که کثیف بودن سطح مبل را به راحتی آشکار نکند.
    ۹- هنگام خرید یک مبل حتما آن را امتحان کنید و زمانی حدود ۱۰ دقیقه بر روی مبل بنشینید و پس از بلند شدن ببینید که آیا فرو رفتگی مبل به سرعت ناپدید میشود یا خیر. مبل خوب باید بتواند به سرعت به وضعیت قبلی خود برگردد.
    ۱۰- دسته های مبل را امتحان کنید.
    ۱۱- پارچه مبل باید کشیده باشد. از خرید مبل هایی با رویه شل خود داری کنید.
    ۱۲- فنر های یک مبل خوب نه احساس میشوند و نه سر و صدا ایجا میکنند.
  • تاریخ:1394/01/24

برخی از مقالات

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.